TA305PA7R50JE
TA305PA7R50JE
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 150
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TA305PA7R50J
Ohmite
Res Thick Film 7.5 Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Glass RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA305PA7R50J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TA305PA7R50J
  • Unit of Measure:
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    7.5 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    7.62 mm