TA305PA2K50JE
Ohmite
Res Thick Film 2.5K Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Glass RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA305PA2K50JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TA305PA2K50JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    150
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    2.5 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 180 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    7.62 mm