TA205PA470RJE
TA205PA470RJE
Ohmite
In Stock: 350
TA205PA470RJ
Ohmite
Res Thick Film 470 Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Glass RDL
RoHS Non-Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA205PA470RJ
  • Part No:
    TA205PA470RJ
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    470 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm