TA205PA3R00JE
TA205PA3R00JE
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TA205PA3R00J
Ohmite
Res Thick Film 3 Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Glass RDL
Description +
Search Keywords: TA205PA3R00J
  • Part No:
    TA205PA3R00J
    EAR99
    25
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    3 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm