TA205PA330RJE
TA205PA330RJE
Ohmite
In Stock: 125
TA205PA330RJ
Ohmite
Res Thick Film 330 Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Glass RDL
Description +
Search Keywords: TA205PA330RJ
  • Part No:
    TA205PA330RJ
    EAR99
    25
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    330 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm