TA205PA1K20JE
TA205PA1K20JE
Ohmite
In Stock: 0
TA205PA1K20J
Ohmite
Res Thick Film 1.2K Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Glass RDL
RoHS Non-Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA205PA1K20J
  • Part No:
    TA205PA1K20J
    EAR99
    1
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    1.2 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm