TA205PA18R0JE
TA205PA18R0JE
Ohmite
In Stock: 203
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TA205PA18R0J
Ohmite
Res Thick Film 18 Ohm 5% 5W ±100ppm/°C Glass RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA205PA18R0J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    TA205PA18R0J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    5 W
  • Resistance Value:
    18 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 25.4 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm