TA203PA5R00JE
TA203PA5R00JE
Ohmite
In Stock: 94
Minimum Order: 10
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
TA203PA5R00J
Ohmite
Res Thick Film 5 Ohm 5% 3W ±100ppm/°C Glass RDL
Description +
Search Keywords: TA203PA5R00J
  • Part No:
    TA203PA5R00J
    EAR99
    25
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    5 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Dimension:
    12.7 x 2.54 x 15.24 mm
  • Terminal Pitch:
    5.08 mm