TA025PW75R0J
Ohmite
Res Thick Film 75 Ohm 5% 25W ±100ppm/°C Glass Pin
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Non-Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA025PW75R0J
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TA025PW75R0J
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    25 W
  • Resistance Value:
    75 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    56.39 x 6.1 x 29.7 mm
  • Terminal Pitch:
    48.3 mm