TA025PW3R00JE
Ohmite
Res Thick Film 3 Ohm 5% 25W ±100ppm/°C Glass Pin
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: TA025PW3R00JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    TA025PW3R00JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    28
  • Termination Style:
    Pin
  • Power Rating:
    25 W
  • Resistance Value:
    3 Ohm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    N/A
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    56.39 x 6.1 x 29.7 mm
  • Terminal Pitch:
    48.3 mm