SM102032502JE
Ohmite
Res Thick Film 25K Ohm 5% 1W A±25/A±50ppm/A°C Epoxy RDL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: SM102032502JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    SM102032502JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Radial
  • Power Rating:
    1 W
  • Resistance Value:
    25 KOhm
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±25,±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 110 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    14.73 x 2.54 x 8.64 mm
  • Terminal Pitch:
    10.16 mm