RW3R5EAR200JT
Ohmite
Res Wirewound 0.2 Ohm 5% 3.5W ±90ppm/°C Molded J-Lead SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW3R5EAR200JT
  • Part No:
    RW3R5EAR200JT
  • RoHS:
    No
    EAR99
    750
  • Resistance Value:
    200 mOhm
  • Power Rating:
    3.5 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±90 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C