RW3R5EAR036JET
Ohmite
Res Wirewound 0.036 Ohm 5% 3.5W ±20ppm/°C J-Lead SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW3R5EAR036JET
  • Part No:
    RW3R5EAR036JET
    EAR99
    750
  • Resistance Value:
    36 mOhm
  • Power Rating:
    3.5 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C