RW3R5EAR025JE
Ohmite
Res Wirewound 0.025 Ohm 5% 3.5W Molded J-Lead SMD
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW3R5EAR025JE
  • Part No:
    RW3R5EAR025JE
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    25 mOhm
  • Power Rating:
    3.5 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C