RW3R5EA50R0JE
Ohmite
Res Wirewound 50 Ohm 5% 3.5W ±20ppm/°C J-Lead SMD T/R
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW3R5EA50R0JE
  • Part No:
    RW3R5EA50R0JE
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    50 Ohm
  • Power Rating:
    3.5 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C