RW3R5EA47R0JE
Ohmite
Res Wirewound 47 Ohm 5% 3.5W ±20ppm/°C J-Lead SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW3R5EA47R0JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    RW3R5EA47R0JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    47 Ohm
  • Power Rating:
    3.5 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    N/A
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C