RW2S0DAR100FET
Ohmite
Res Wirewound 0.1 Ohm 1% 2W ±90ppm/°C J-Lead SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW2S0DAR100FET
  • Part No:
    RW2S0DAR100FET
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    100 mOhm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±90 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C