RW2S0DA1R00JE
Ohmite
Res Wirewound 1 Ohm 5% 2W ±50ppm/°C J-Lead SMD
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW2S0DA1R00JE
  • Part No:
    RW2S0DA1R00JE
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    1 Ohm
  • Power Rating:
    2 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C