RW1S0CKR010DT
Ohmite
Res 0.01 Ohm 0.5% 1W ±50ppm/°C Molded J-Lead SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Non-Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW1S0CKR010DT
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    RW1S0CKR010DT
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    No
  • HTS:
    1
  • Resistance Value:
    10 MOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Case Size:
    N/A
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C