RW1S0CKR010DET
Ohmite
Res 0.01 Ohm 0.5% 1W ±50ppm/°C Molded J-Lead SMD
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW1S0CKR010DET
  • Part No:
    RW1S0CKR010DET
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    10 MOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    0.5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 125 °C