RW1S0BAR300JET
Ohmite
Res Wirewound 0.3 Ohm 5% 1W ±90ppm/°C Molded J-Lead SMD
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW1S0BAR300JET
  • Part No:
    RW1S0BAR300JET
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Resistance Value:
    300 MOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Temperature Coefficient:
    ±90 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C