RW1S0BAR075JE
Ohmite
Res Wirewound 0.075 Ohm 5% 1W J-Lead SMD
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW1S0BAR075JE
  • Part No:
    RW1S0BAR075JE
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    75 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C