RW1S0BAR025JE
Ohmite
Res Wirewound 0.025 Ohm 5% 1W J-Lead SMD
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: RW1S0BAR025JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    RW1S0BAR025JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Resistance Value:
    25 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    N/A
  • Temperature Coefficient:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -55 to 150 °C