MOX5002703GSE
Ohmite
Res Thick Film 270K Ohm 2% 3W ±100ppm/°C Epoxy Molded AXL
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOX5002703GSE
  • Part No:
    MOX5002703GSE
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    10
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    270 KOhm
  • Tolerance:
    2 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Dimension:
    14.5 x 5.2 mm