MOX300005005FE
Ohmite
Res Thick Film 50M Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Epoxy AXL
RoHS Compliant
BOX Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOX300005005FE
  • Part No:
    MOX300005005FE
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Power Rating:
    0.5 (1/2) W
  • Resistance Value:
    50 mOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C
  • Dimension:
    9 x 3.3 mm