MOX1125231009FE
Ohmite
Res Thick Film 100G Ohm 1% 1.5W ±100ppm/°C Epoxy AXL
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MOX1125231009FE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    MOX1125231009FE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    MX
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Termination Style:
    Axial
  • Power Rating:
    1.5 W
  • Resistance Value:
    100 GOhm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 220 °C
  • Packaging:
    N/A
  • Dimension:
    32.26 x 4.19 mm