LVK24R039FER
Ohmite
SMD Resistor - Metal Alloy - 2412 - 0.039 Ohm 1% - 1W - ±50ppm/°C - Tape&Reel
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: LVK24R039FER
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    LVK24R039FER
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Resistance Value:
    39 mOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    1 %
  • Case Size:
    2412
  • Temperature Coefficient:
    ±50 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -40 to 125 °C