HVC1206T1004JET
HVC1206T1004JET
Ohmite
In Stock: 0
Minimum Order: 500
VIEW PRODUCT
Image is representational - see mfr. specs
HVC1206T1004JE
Ohmite
Res Thick Film 1206 1M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: HVC1206T1004JE
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
  • Part No:
    HVC1206T1004JE
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Resistance Value:
    1 MOhm
  • Power Rating:
    0.25 (1/4) W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    1206
  • Temperature Coefficient:
    ±100 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -55 to 155 °C