- D50K12KE
Description
Resistor, Wirewound - Vit. Enamel - Radial Lugs - 50W -A (+/-) 260ppm/AC - 12 Ohms
Search Keywords: D50K12KE
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Ohmite
Part No:D50K12KE
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533390080
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Technology:Wirewound
Case Style:Vitreous Enamel
Mounting:Bolt-On
Power Rating:50 W
Termination Style:Radial Lug
Resistance Value:12 KOhm
Tolerance:10 %
Temperature Coefficient:±260 ppm/°C