- 850F250E
Description
Res Wirewound 250 Ohm 1% 50W ±20ppm/°C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Search Keywords: 850F250E
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Ohmite
Part No:850F250E
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8533210090
COO:MX
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
10 -
Technology:Wirewound
Case Style:Aluminum Housed
Mounting:Chassis Mount
Power Rating:50 W
Termination Style:Axial
Resistance Value:250 Ohm
Tolerance:1 %
Temperature Coefficient:±20 ppm/°C