83F49R9E
Ohmite
Res Wirewound 49.9 Ohm 1% 3W ±20ppm/°C Conformal Silicone Ceramic AXL
Description +
Search Keywords: 83F49R9E
  • Part No:
    83F49R9E
  • Power Rating:
    3 W
  • Resistance Value:
    49.9 Ohm
  • Tolerance:
    1 %
  • Temperature Coefficient:
    ±20 ppm/°C
  • Dimension:
    15.1 x 5.5 mm