610SJR00200E-T
Ohmite
Res Metal Plate 0.002 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C J-Lead SMD T/R
RoHS Compliant
Discontinued
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: 610SJR00200ET
  • Supplier:
    Ohmite
  • Part No:
    610SJR00200E-T
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1500
  • Resistance Value:
    2 MOhm
  • Power Rating:
    1 W
  • Tolerance:
    5 %
  • Case Size:
    N/A
  • Temperature Coefficient:
    ±350 ppm/°C
  • Operating Temperature:
    -40 to 155 °C
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Product Guides +
  • This product is discontinued, but still in stock.
Contact for Pricing
Request Pricing
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 35
Can Ship immediately Buy all 35 in-stock or the regular minimum order quantity of 250