- VHT4.7M63
VHT4.7M63
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 63V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 1000h 105°C
Description
Search Keywords: VHT47M63
Supplier:NTE Electronics
Part No:VHT4.7M63
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:85322200200
1 -
Capacitance Value:4.7 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Voltage:63 VDC
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
15
Can Ship immediately
Buy all 15 in-stock or the regular minimum order quantity of 50