- VHT4.7M250
VHT4.7M250
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 250V 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 1000h 105°C
Description
Search Keywords: VHT47M250
Supplier:NTE Electronics
Part No:VHT4.7M250
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:85322200200
1 -
Capacitance Value:4.7 uF
Tolerance:20 %
Operating Temperature:-40 to 105 °C
Mounting:Through Hole
Voltage:250 VDC