NPA22M50-BULK
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 22uF 50V 20% (10 X 21mm) Axial 1000h 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: NPA22M50BULK
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    NPA22M50-BULK
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    22 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Mounting:
    Through Hole
  • Voltage:
    50 VDC