Search Keywords: NEV68M50
  • Part No:
    NEV68M50
  • Capacitance Value:
    68 uF
  • Tolerance:
    20 %
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Voltage:
    50 VDC
In Stock: 2
Can Ship immediately Buy all 2 in-stock or the regular minimum order quantity of 50