- NEV22M25AA
NEV22M25AA
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 1000h 105°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: NEV22M25AA
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:NEV22M25AA
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:85321000008
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
37
Can Ship immediately
Buy all 37 in-stock or the regular minimum order quantity of 100