- MSC125V108
MSC125V108
NTE Electronics
Cap Aluminum Lytic 108uF 110VAC/125VAC (36.53 X 69.85mm) Quick Connect 65°C
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Description
Search Keywords: MSC125V108
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:MSC125V108
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:85322200200
COO:US
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Lead Pitch For Radial:N/R
Construction:Plastic Cylindrical Can
Dimension:69.85(Max) x 36.53(Max) mm
Equivalent Series Resistance:N/A
Family:MSC
Capacitance Value:108 uF
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
1
Can Ship immediately
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 5