Search Keywords: MRC440V2
  • Part No:
    MRC440V2
  • COO:
    US
  • Voltage:
    440 VAC
  • Capacitance Value:
    2 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    N/A
  • Lead Pitch For Radial:
    N/R
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 4
Ships today, if you order in Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 5