Search Keywords: MRC370V6
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    MRC370V6
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    US
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Voltage:
    370 VAC
  • Capacitance Value:
    6 uF
  • Tolerance:
    10 %