MLR474K630-BULK
NTE Electronics
Cap Film 0.47uF 630V PET 10% (13 X 22 X 30mm) Radial 27.5mm 85°C
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MLR474K630BULK
  • Part No:
    MLR474K630-BULK
  • Voltage:
    630,250 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Lead Pitch For Radial:
    27.5 mm