Search Keywords: MLR474K630
  • Part No:
    MLR474K630
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • Voltage:
    630,250 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Lead Pitch For Radial:
    27.5 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 8
Can Ship immediately Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 10