Search Keywords: MLR473K100
  • Part No:
    MLR473K100
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • Voltage:
    100,65 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    0.047 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Lead Pitch For Radial:
    5 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 16
Can Ship immediately Buy all 16 in-stock or the regular minimum order quantity of 50