Search Keywords: MLR105K100
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    MLR105K100
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Voltage:
    100,65 VDC|VAC
  • Capacitance Value:
    1 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    15 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 8
Can Ship immediately Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 25