Search Keywords: CML101J100
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    NTE Electronics
  • Part No:
    CML101J100
  • Unit of Measure:
    Per Package
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    TW
  • ECCN:
    EAR99
    1
  • Capacitance Value:
    100 pF
  • Voltage:
    100 VDC
  • Package/Case:
    N/R
  • Tolerance:
    5 %
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 8 Packages
Can Ship immediately Buy all 8 in-stock or the regular minimum order quantity of 50