- 74-5SG1.6A-B
74-5SG1.6A-B
NTE Electronics
Fuse-miniature 5 X 20mm Glass 1.6A 125v/250V Slow Blow 5/pkg Blister
Description
Search Keywords: 745SG16AB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:74-5SG1.6A-B
Unit of Measure:Per Package
RoHS:Yes
HTS:85361000207
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
1 Package
Can Ship immediately
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 25