74-4FG3.5A-B
NTE Electronics
Fuse Miniature Fast Acting 3.5A 250V Holder Cartridge 4.5 X 15mm Glass
Description +
Search Keywords: 744FG35AB
  • Part No:
    74-4FG3.5A-B
  • Fuse Size:
    4.5 x 15 mm
  • Acting:
    Fast
  • Current Rating:
    3.5 A
  • Maximum AC Voltage Rating:
    250 V
In Stock: 9 Packages
Can Ship immediately Buy all 9 in-stock or the regular minimum order quantity of 25