- 2W020-BULK
2W020-BULK
NTE Electronics
Res Metal Film 20 Ohm 2% 2W ±200ppm/°C Conformal Coated AXL
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 2W020BULK
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:2W020-BULK
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:85332100905
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Termination Style:Axial
Power Rating:2 W
Resistance Value:20 Ohm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 200 °C
Packaging:N/A
Dimension:15.5 x 5.6 mm
Terminal Pitch:N/R
Product Guides
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
1
Can Ship immediately
Buy all 1 in-stock or the regular minimum order quantity of 250