- 1W333-BULK
1W333-BULK
NTE Electronics
Res Metal Film 33K Ohm 2% 1W ±200ppm/°C Conformal AXL
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: 1W333BULK
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NTE Electronics
Part No:1W333-BULK
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:85332100905
COO:TW
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
1 -
Termination Style:Axial
Power Rating:1 W
Resistance Value:33 KOhm
Tolerance:2 %
Temperature Coefficient:±200 ppm/°C
Operating Temperature:-55 to 200 °C
Packaging:N/A
Dimension:11.8 x 4 mm