- 04028DA-12R-AU-F0
04028DA-12R-AU-F0
NMB Technologies Corporation
Tubeaxial Fan - 12VDC - Square 40mm L x 40mm H - Ball Bearing - 20.1 CFM (0.563m³/min) - 54.5dB - 5.16 W - 18000 RPM - 4 Wire ...
Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Tubeaxial Fan - 12VDC - Square 40mm L x 40mm H - Ball Bearing - 20.1 CFM (0.563m³/min) - 54.5dB - 5.16 W - 18000 RPM - 4 Wire Leads.
Search Keywords: 04028DA12RAUF0
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:NMB Technologies Corporation
Part No:04028DA-12R-AU-F0
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8414596590
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
200
This product is discontinued, but still in stock.
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock:
4
Ships today, if you order in
Buy all 4 in-stock or the regular minimum order quantity of 5